مزایای کوتاه و بلند مدت نگه داشتن خانه بدون سر و صدا
نوشته شده توسط : خبرگزاری ایرانی

اگر مثل اکثر مردم هستید ، ممکن است از وظیفه سر و سامان دادن به خانه خود وحشت داشته باشید. با این حال ، ممکن است شما متوجه نشده باشید که نظافت منزل شما چقدر می تواند در تغییر روحیه ، سلامتی شما و کمک به شما در تنظیم زندگی موثر باشد. نه تنها متوجه تغییراتی در احساس خود خواهید شد ، بلکه شستشو با مواد مخدر مزایای طولانی مدت دارد که ممکن است در آن زمان حتی به آن فکر نکنید.افراد در خانه های به هم ریخته بیشتر مضطرب و افسرده هستند
بی نظمی در خانه می تواند سطح کورتیزول شما را افزایش دهد ، که به نوبه خود می تواند احساس اضطراب در شما ایجاد کند. ممکن است دچار تغییرات خلقی بزرگی شوید ، و حتی احساس افسردگی کنید زیرا سطح کورتیزول افزایش یافته است. زندگی در یک محیط تمیز شما را بر روی کارهای مهمی متمرکز نگه می دارد و شما را قادر می سازد تا بدون نگرانی از آشفتگی اطراف خود ، ذهنی روشن داشته باشید.

مزایای کوتاه و بلند مدت نگه داشتن خانه بدون سر و صدا

به هم ریختگی می تواند آلرژی و آسم شما را تشدید کند
حدود 25 میلیون نفر در آمریکا از آسم رنج می برند و این افراد در صورت بهم ریختگی خانه خود متوجه تغییر قابل توجهی در علائم خود می شوند. هنگام سر و صدا کردن ، مقدار زیادی گرد و غبار و باقی مانده از خانه را پاک می کنید که باعث تمیزتر شدن هوا و تنفس آن می شود. اگر اقوامی دارید که به بویایی حساس هستند و یا آلرژی بد و آسم دارند ، حتی ممکن است برای بازدید از خانه ای با آشفتگی زیاد که مدت زیادی در آن نشسته است ، بازدید کنید.

مزایای کوتاه و بلند مدت نگه داشتن خانه بدون سر و صدا

شلوغی باعث استرس شما خواهد شد
بی نظمی در خانه شما باعث ایجاد سطحی از استرس می شود که مدیریت آن دشوار است. بهم ریختگی ممکن است طاقت فرسا شود و علاوه بر زندگی مداوم در یک وضعیت آشفته ، یک سر و صدا می تواند شما را از یادآوری تاریخ ، فعالیت ها و مسئولیت های دیگر که می تواند منجر به استرس بیشتر شود ، منحرف کند. همچنین می تواند باعث شود شما نسبت به خود احساس گناه کنید ، در مکانی زندگی کنید که ممکن است از نشان دادن آن به دوستان خود شرمگین باشید. در نهایت ، حتی می تواند به زندگی اجتماعی شما آسیب برساند.

 

وقتی آشفتگی در خانه شما طاقت فرسا شده باشد ، به احتمال زیاد از رفتن به خانه متنفر خواهید بود. خانه شما باید بهشتی باشد که بتوانید از آن به دنیای خارج بیایید و از آن سر در بیاورید ، اما به هم ریختگی آرامش را بسیار دشوار می کند و مانع طبیعت آرامش بخشی مطلوب خانه شما می شود. از بین تمام دلایل کوچک سازی خانه و منظم بودن ، کاهش استرس یکی از مهمترین موارد برای سلامتی شماست.

منبع: https://redpanel3d.com/mag/kitchen-decoration/

بی نظمی آفات را وارد خانه شما می کند
هیچ چیز آفاتی بیش از خانه ای نامرتب دوست ندارند. حشرات در کاغذهای شما خانه ای پیدا می کنند و پروانه ها لباس های قدیمی که روی زمین خوابیده اند را می خورند. آفاتی مانند موش و موش به خانه وارد می شوند و به هم ریختگی در اتاق زیر شیروانی شما می تواند سنجاب ها یا سنجاب ها را به خود جلب کند. این می تواند انبوهی از مدفوع ایجاد کند که خانه شما را کثیف و پر از میکروب ترک کند.

مزایای کوتاه و بلند مدت نگه داشتن خانه بدون سر و صدا

این قسمت بسیار مهمی از روند شستشو است زیرا اگر این آفات را در خانه داشته باشید ، زندگی در یک زندگی سالم دشوار است. این آفات احتمالاً بسیاری از وسایل موجود در خانه شما یا حتی شاید خود خانه را از بین ببرد. موریانه ها به خاطر رونق در خانه های نامرتب شناخته شده اند و می توانند خانه ای را خراب کنند تا جایی که ارزش آن برای همیشه کاهش یابد.

بی نظمی ارزش خانه را کاهش می دهد
وقتی خانه ای به هم ریخته داشته باشید ، با گذشت زمان ارزش خانه کاهش می یابد. اگر کسی در خانه راه می رفت ، تحت تأثیر شلوغی شما قرار نمی گرفت - آنها می پرسیدند که از چه چیز دیگری مراقبت نمی شود. خانه شما همچنین بهم ریخته بسیار کوچکتر به نظر می رسد و پاکسازی آن می تواند تفاوت در بزرگتر و جادارتر نشان دادن خانه شما را ایجاد کند.

مزایای کوتاه و بلند مدت نگه داشتن خانه بدون سر و صدا

بی نظمی یافتن موارد مهم را دشوار می کند
بهم ریختگی باعث می شود بسیاری از موارد مهم خود را از دست بدهید. شما ممکن است اسناد مالیاتی خود را گم کنید ، یا ممکن است فراموش کنید که در صورت تصمیم به انتقال ، فرم تغییر آدرس خود را ثبت کنید. حتی وقتی در حال کار هستید حتی ممکن است دستمزد یا کلیدهای شخصی خود را گم کنید. این دقیق است که بگوییم یک خانه آشفته می تواند منجر به تعداد بیشماری اثرات منفی به طور مستقیم و غیر مستقیم بر زندگی شما شود. برخی از افراد تلفن های همراه خود را از دست می دهند و نمی توانند قرار ملاقات تلفنی بگذارند ، یا کیف پول آنها زیر انبوهی از مقالات است که واژگون می شود. شل و ول کردن واقعاً سریع نتیجه می دهد.

مزایای کوتاه و بلند مدت نگه داشتن خانه بدون سر و صدا

نتیجه
با سر و صدا کردن خانه ، می توانید استرس ، اضطراب و افسردگی را کاهش دهید. شما باید در نظر بگیرید که چگونه می توانید هنگام نظافت ارزش خانه را بالا ببرید و حتی می توانید حشرات یا آفات را برای حفظ آن بیرون نگه دارید. بی نظمی شما را از نظم و ترتیب سازمان باز می دارد و حتی می تواند بر سلامتی شما آسیب برساند. یک خانه تمیز برای زندگی بسیار دلپذیر است و شما تمایل به سلامتی بیشتر خواهید داشت.

https://beautyharmonylife.com/short-and-long-term-benefits-of-keeping-your-home-clutter-free/

:: بازدید از این مطلب : 12
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 مهر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: